tren

Arama Motoru Optimizasyonu

%100 Memnuniyet
10.000 ₺
Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine “taramasına” olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek “web sitesinin optimize edilmesi” hedeflenen anahtar kelimelere ait arama motoru aramalarında yükseltilmesidir. Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu, SEO anlamına gelir. SEO, ücretli olmayan organik olarak bilinir arama motoru sonuçları aracılığıyla web sitenizin ziyaretçilerini artırma çalışmalarıdır.Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir.

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu‘nun İngilizce karşılığı olan Search Engine Optimization (SEO) kelimelerinin kısaltılmış biçimidir. Ek olarak, web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesi için yapılan çalışmalar bütünüdür.

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO sayesinde web sitenizin performansını artırabilir daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.SEO’nun temel amacı açılımı itibariyle arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında üst sıralarda listelenmektedir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

Seo, sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir.

Google bir sitenin popüler olmaya başladığını, ziyaretçi sayısının düzenli artışından ve site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı arttıkça popülarite daha doğal ve sağlam bir yapıya kavuşmaktadır. Arama Motoru Optimizasyonu

Bir sitenin popülaritesi açıldığı andan itibaren dikkate alınarak gelişimi değerlendirilir ve arama motoru sonuçlarına doğrudan yansıtılır.

Hizmet Özellikleri
 • Sitenizin Genel Yapısını İnceleme.
 • Sitenizin İçeriklerini İnceleme.
 • Revize ve Yeni İçerik Önerilerinde Bulunma.
 • Web Sitenizin Google ve Diğer Arama Motorlarına Göre Geliştirilmesi İçin Çalışma.
 • Anahtar Kelime Araştırması.
 • Rakip ve Sektör Analizi.
 • Site Dışı Stratejilerin Geliştirilmesi ve Uygulanması.
Foto Galeri

Sıkça Sorulanlar
Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu SEO, organik arama sonucunda web sitenize gelen trafiği miktarı ve kalitesini arttırmak amacıyla arama motorunda üst sıralarda yer almanızı sağlayacak çalışmaların tümüdür. İngilizce’deki karşılığı Search Engine Optimization olan bu kelimenin Türkçe karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonu’dur. SEO, site içi ve site dışı çalışmalar olarak iki gruba ayrılır.
SEO ile amaçlanan durum web sitesinin belirlenen anahtar kelimelerde arama motorlarında üst sıralara çıkarak daha fazla ziyaretsi sayısının arttırılmasıdır. Yapılan arama sonuçlarında kullanıcıların genel olarak ilk sıralarda bulunan siteleri tercih etmeleri yapılacak olan çalışmların geri dönüşlerini ve kalitesini arttırarak nitelikli dönüşüm elde etmemizi sağlamaktadır. Bu nedenle web ssitelerinin daha kullanılabilir ve ziyaretçilerin aradığı konuya daha hızlı yanıt verebilmek gerekmektedir.

SEO Nasıl Yapılır?

Her gün Google’dan milyarlarca arama yapılıyor. Peki Google, insanların aradıklarına yanıt olarak hangi sayfaların döndürüleceğini nasıl belirliyor?
Google, arama yapan kişinin sorgusuyla alakalı yüksek kaliteli, alakalı bilgiler içeren sayfaları döndürüyor. Google’ın algoritması, web sitenizin içeriğini tarayarak, içerdiği anahtar kelimelere ve diğer faktörlere (sıralama sinyalleri olarak bilinir) dayalı olarak bu içeriğin arama yapan kişinin aradığı şeyle alakalı olup olmadığını değerlendirerek alaka düzeyini belirler.

Başarılı bir SEO stratejisi için SEO çalışmalarını iki gruba ayırabilirsiniz: On page SEO: Tüm SEO stratejileri web sitenizde gerçekleşir. On page SEO, sıralamalarınızı iyileştirmek için içerik oluşturmakla ilgilidir. Hedeflediğiniz anahtar kelimeleri sayfalarınıza ve içeriğinize dahil etmek, düzenli olarak kaliteli içerik yazmak, bu faktörlerin yanı sıra meta etiketlerinizin ve başlıklarınızın anahtar kelime açısından zengin ve iyi yazılmış olmalıdır.
Off page SEO: Tüm SEO stratejileri web sitenizin dışında, web sayfanızın farklı portallarda tanıtılması işlemidir. Off page SEO başarısının ayrılmaz bir parçasıdır.

Hem on page (site içi) hem de off page (site dışı) SEO, sitenizi kullanıcılar ve arama motorları için daha kolay ve güvenilir hale getirmeyi amaçlar. Hedeflenen kullanıcı için özel olarak oluşturulan kaliteli içerik, site trafiğinizi artırarak, site otoritenize katkıda bulunur.
Başka bir ifadeyle SEO, içeriğinizin en iyi sonuç olduğunu arama motorlarına göstermektir. Kullanıcılarına en iyi, en alakalı sonuçları göstermektir.

SSL Sertifikasının SEO’ya Etkisi Nedir?

Google, arama yapan kullanıcıların daha güvenli bir web deneyimi yaşaması için web yöneticilerine web sitelerini güvenceye alması konusunda uyarıyor. Google’da arama yapan kullanıcıların, görüntülenen sonuçlara güvenmeleri, gelecekte Google arama motorunu kullanmaya devam etme olasılıkları daha yüksek olacaktır.
Potansiyel müşteriler çevrimiçi bir ürün veya hizmet satın aldıklarında, ilgili sitenin güvenli olması, ssl sertifikasının olması işlemleri tamamlaması açısından daha olası ve daha güven vericidir.
Web yöneticilerini web sitelerinin güvenliğini sağlamasına teşvik etmek için Google, SSL’yi bir SEO faktörü olarak algoritmasına entegre etmiştir. SSL sertifikası olan web siteleri, bu sertifikaya sahip olmayanlara göre arama sonuçlarında daha fazla avantaj sahibi olacaklardır. Bu sertifikaya sahip olmak SEO açısından çok büyük bir etkiye sahip olmasa da diğer tüm faktörlerle birleştiğinde bir adım öne çıkmanızı sağlayacaktır.

Organik Trafik Nedir?

Arama motoru sonuçlarında adwords reklamlardan hariç olarak sitenizin SEO optimizasyonları sayesinde almış olduğu trafiktir.

Satın Al

SEO web siteleri için neden önemlidir?

SEO, dijital pazarlamanın temel bir parçasıdır çünkü insanlar her yıl trilyonlarca arama yapar ve genellikle ticari amaçla ürünler ve hizmetler hakkında bilgi bulurlar. Arama genellikle markalar için birincil dijital trafik kaynağıdır ve diğer pazarlama kanallarını tamamlar. Arama sonuçlarında rakiplerinize göre daha fazla görünürlük ve daha yüksek sıralama, kâr hanenizde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Bununla birlikte, arama sonuçları, kullanıcılara daha doğrudan yanıtlar ve kullanıcıları başka web sitelerine yönlendirmek yerine sonuçlar sayfasında tutma olasılığı daha yüksek olan bilgiler sağlamak için son birkaç yılda gelişmektedir.

Ayrıca, zengin sonuçlar ve Bilgi Panelleri gibi özelliklerin arama sonuçlarında görünürlüğü artırabilir ve kullanıcılara doğrudan sonuçlarda şirketiniz hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir.

İşte bu yüzden seo nasıl yapılır diye düşünmeye gerek yok, bir an evvel harekete geçilmelidir, ve de bu çalışmanın dijital pazarlama çalışmalarının bir parçası olduğu unutulmadan hareket edilmelidir.

SEO, doğru bir şekilde uygulandığında pratik ve hızlı popülarite arttırma sanatı olarak düşünülebilir. Bu popülaritenin artmasını sağlamak, yani seo yönetimi yapmak için işin ehli olanlar ise SEO Uzmanlarıdır.

Internet dünyasında en çok kullanılan arama motoru Google dır. Aslında en iyi seo yönetimi yapan markalardan da bir tanesidir. Google da aramalar sonucunda üst sıralarda görüntülenebiliyor olmak olabilecek en iyi reklam türlerinden bir tanesidir.

Bu özet detaylardan sonra akıllarda, seo nasıl yapılır sorusunun oluştuğu hissedilebiliyor. Google arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenebilmek ya da listelenmek, sahip olunan web sitesi için yapılan SEO çalışmaları ile tanıtım ve reklamlar ile mümkün olacaktır.

Cosmos Web Tasarım – SEO
Hizmet Teklif Formu

  13.10.2021
  423
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ömer
  Ömer
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.