tren

SSL Güvenlik Sertifikası Neden Önemli?

SSL Güvenlik Sertifikası Neden Önemli?

SSL Güvenlik Sertifikası Neden Önemli?

SSL Hassas bilgiler içermese bile, her zaman tüm web sitelerinizi HTTPS ile korumalısınız. Hem web siteleriniz hem de kullanıcılarınızın kişisel bilgileri için kritik güvenlik ve veri bütünlüğü sağlamanın yanı sıra HTTPS, özellikle ilerici web uygulamaları için gerekli olan birçok yeni tarayıcı özelliği için bir gerekliliktir. SSL Güvenlik Sertifikası Neden Önemli?

SSL Güvenlik

SSL’in Google Arama Motorunda Sıralama Faktörü Olarak Kullanıldığını Anlatan Resmi Yazısı

https://webmasters.googleblog.com/2014/08/https-as-ranking-signal.html

  • Hem kötü niyetli hem de iyi niyetli kullanıcılar, web siteleriniz ve kullanıcılarınız arasındaki korunmasız tüm kaynaklardan yararlanır.
  • Davetsiz misafirlerin çoğu, kullanıcılarınızı tanımlamak için toplu davranışlara bakar.
  • HTTPS sadece web sitenizin kötüye kullanımını engellemez. Aynı zamanda birçok gelişmiş özellik için bir gereklilik ve servis çalışanları gibi uygulama benzeri yetenekler için olanak sağlayan bir teknolojidir.

HTTPS Web Sitenizin Bütünlüğünü Korur

HTTPS, davetsiz misafirlerin web siteleriniz ve kullanıcılarınızın tarayıcıları arasındaki iletişimi kurcalamalarını önlemeye yardımcı olur. İzinsiz giriş yapanlar kasıtlı olarak kötü niyetli saldırganları ve ISS’ler (internet servis sağlayıcıları) veya sayfalara reklamlar sokan oteller (otel içindeki wifi ağına reklam enjekte etmek) gibi meşru ancak müdahaleci şirketleri içerir.

İzinsiz giriş yapanlar, kullanıcılarınızı hassas bilgiler vermeleri veya kötü amaçlı yazılım yüklemeleri konusunda kandırmak veya kaynaklarınıza kendi reklamlarını eklemek için korunmasız iletişimden yararlanır. Örneğin, bazı üçüncü taraflar, potansiyel olarak kullanıcı deneyimlerini kıran ve güvenlik açıkları yaratan web sitelerine reklamlar enjekte eder. SSL Güvenlik Sertifikası Neden Önemli?

İzinsiz giriş yapanlar, web sitelerinizle kullanıcılarınız arasında dolaşan korunmasız tüm kaynaklardan yararlanır. Resimler, çerezler, scriptler, HTML… hepsi sömürülebilir. İzinsiz girişler, bir kullanıcı adı, bir Wi-Fi etkin noktası veya bir güvenlik sorunu olan ISS dahil olmak üzere ağdaki herhangi bir noktada meydana gelebilir.

SSL Güvenlik Sertifikası

HTTPS, Kullanıcılarınızın Gizliliğini ve Güvenliğini Korur

HTTPS, davetsiz misafirlerin web siteleriniz ve kullanıcılarınız arasındaki iletişimi pasif olarak dinlemelerini önler.

HTTPS ile ilgili yaygın bir yanılgı, HTTPS’ye ihtiyaç duyan tek web sitelerinin hassas iletişimleri yöneten web siteleri olduğudur. Her korunmasız HTTP talebi, kullanıcılarınızın davranışları ve kimlikleri hakkında potansiyel olarak bilgi verebilir. Korunmasız web sitelerinizden birine yapılan tek bir ziyaretin iyi görünmemesine rağmen, bazı saldırganlar davranışlarını ve niyetlerini açıklığa kavuşturmak ve kimliklerini gizlemek için kullanıcılarınızın toplu tarama etkinliklerine bakar . Örneğin, çalışanlar, korunmasız tıbbi makaleleri okuyarak, bilinçsizce hassas sağlık koşullarını işverenlerine ifşa edebilir.

HTTPS, Web’in Geleceğidir

Fotoğraf çekimi veya ses kaydetme getUserMedia(), servis çalışanlarıyla çevrimdışı uygulama deneyimleri sağlama veya ilerici web uygulamaları oluşturma gibi güçlü, yeni web platformu özellikleri, yürütmeden önce kullanıcıdan açık bir şekilde izin almayı gerektirir. Coğrafi konum API gibi yürütmek için izin gerektiren birçok eski API de güncellenmektedir . HTTPS, hem bu yeni özellikler hem de güncellenmiş API’ler için izin iş akışlarının önemli bir bileşenidir. SSL Güvenlik Sertifikası Neden Önemli?

Neden SSL Kurmanız Gerektiğini Öğrendiniz, Peki Nasıl Kuracaksınız?

Bulutpress ile HTTPS kurulumu, oldukça kolay bir işlemdir. Nasıl yapıldığını öğrenmek için SSL Kurulumu: Cloudflare ve Amazon (Birlikte) adlı eğitim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. SSL Güvenlik Sertifikası Neden Önemli?

Amazon SSL Kurulumu

Siz Cloudflare aktivasyonu yaptıktan sonra, amazon tarafında bizim ssl kurulumunu yapabilmemiz için web sitenizin yönetim panelinden SSL Satın Al düğmesine basarak kurulumu tamamlayınız. 

Çok yüksek trafik geldiğinde ya da web sitenize saldırı olduğunda en ufak bir yavaşlamanın dahi olmamasının sebebi, sunucu mimarimizin önemli bir parçası olan load balancer (yük dengeleyici) arkasında ihtiyaca göre otomatik olarak yaratılan yeni sunucuların var olması. Böyle bir avantajı kullanabilmek için load balancer üzerine SSL kurulumu yapmak zorunda kalıyoruz.

SSL Güvenlik Sertifikası Neden Önemli?
29.04.2022
241
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ömer
Ömer
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.